Deklaracja dostępności
Wstęp
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Toruniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://bip.skotorun.pl/.
Data publikacji strony internetowej: .
Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub włączeń wymienionych poniżej.
Niektóre dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi, że:
- Zamieszczone na stronie publikacje w postaci artykułów lub załączników, nie są dostępne cyfrowo w całości
- Część załączników jest w postaci skanów – nie są dostępne cyfrowo
- Nie wszystkie grafiki są opatrzone tekstem alternatywnym
- Brak odpowiedniej struktury nagłówkowej
- Niektóre dokumenty archiwalne nie są dostępne
Skróty klawiaturowe
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia:
Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Izabela Murszewska-Reichel, i.reichel@skotorun.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 56 659 85 57. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziba Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu mieści się przy Ul. Targowa 13/15 w Toruniu.
Budynek nie jest w pełni przystosowany do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się.
Parking jest ogólnodostępny, posiada miejsce postojowe ze stanowiskiem zarezerwowanym dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.
Do budynku prowadzą schody, przy których brak podjazdu lub innego rozwiązania umożliwiającego swobodny dostęp dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Po przekroczeniu schodów wejściowych, zainstalowane w budynku urządzenie dźwigowe umożliwia poruszanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami budynku.
Brak toalety przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Nad wejściem nie ma głośników - systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
Brak udogodnień dla opiekunów z małymi dziećmi.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Nie ma możliwości wykorzystania zdalnego dostępu online do usługi tłumacza przez strony internetowe i aplikacje.
Dlatego planując przybycie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikiem pod numerem telefonu +48 56 659 85 57 lub +48 56 6563240, który pomoże osobie w załatwieniu sprawy bądź wskaże alternatywny sposób jej realizacji.
Biuro podawcze obsługujące interesantów znajduje się na III piętrze
W Kolegium preferowana jest obsługa alternatywna poprzez wyjście pracowników na zewnątrz do interesanta potrzebującego załatwić sprawy urzędowe.
Informacja dla niesłyszących
Pracownicy Kolegium nie posługują się językiem migowym. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie takiej potrzeby.
Poprawianie dostępności
W samorządowym Kolegium Odwoławczym w Toruniu, w ramach posiadanych środków, planowane jest poszerzenie dostępności cyfrowej oraz zakresu usług komunikacyjnych.
Pracownicy Kolegium dokładają wszelkich starań, aby zapewnić wysoki poziom dostępności cyfrowej udostępnianych na stronie internetowej materiałów. Jeżeli mają uwagi lub propozycje, które mogą ułatwić korzystanie z serwisu internetowego osobom z niepełnosprawnościami, prosimy o kontakt telefoniczny +56 656 32 40 za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem i.reichel@skotorun.pl